Akustik Perde

Akustik Perde Nedir

akustik perde nedir

Akustik Perde Nedir?

Akustik perde nedir dersek kısaca açıklaması, ses yankılanmasını önleyen genelde tekstil ürünlerinden elde edilen bir perde türüdür. Temel amacı, mekanlarda ses gürültüsünü, uğultu seslerini izolasyonuna ve ses yankılanmasını önlemede katkı sağlamaktır. Örneklemek gerekirse  restaurant, cafe  ve barlarda çok fazla konuşma sesinden uğultular oluşur, yanınızdaki konuşanın sesini bile duymakta zorluk çekerseniz. İşte tam bu sırada akustik perde ihtiyacı devreye girer. Akustik perde ses tınlama , yankılanma  sorunlarını emer ve içeride bir akustik ortam oluşturur. Böylelikle ses kirliliği de ortadan kalkmış olur.

Akustik perdeler sadece tekstil ürünlerinden ibaret değildir. Akustik stor perde, Akustik ahşap perde çeşitleri de bulunmaktadır. Mekan dekorasyonunda görüntü kirliliği yaratmayacak çok alternatifli ürün çeşidini bulmak mümkündür.

Akustik perdeler ses kesme özelliğine sahip değildir. Sadece ses yankılanması, tınlaması için kullanılırlar. Ses yalıtım, ses emici, ses kesme  özelliğine sahip özel katmanlı perdeler kullanılması gerekir. Bunlara ses emici akustik katmanlı perdeler denir. Ses kesme özellikleri ile birlikte aynı zamanda akustik özellikleri de bulunur. Hem ses kesmeli, hem akustik olmalı diyorsanız katmanlı akustik perdeleri tercih etmelisiniz.

Akustik perde sistemleri; tınlama, yankılanma, ses emme sorunlarındaki ses kirliliklerini önlemekte en iyi çaredir.

Akustik Perde Çeşitleri?

Firmamızın Uygulamalarında kullandığı Akustik çeşitlerini sıralayacak olur isek;  Akustik Düette, Akustik  Stor Perde, Akustik Ahşap Perde, Akustik Tül, Akustik Yün Perde,  Akustik Katmanlı Ses Perdesinden oluşmaktadır.

Akustik Perdelerinde ayrıca Alev almaz ve su iticilik özellikleri  sonradan ilave edilebildiği gibi  Alev almaz iplik ile dokunmuş özellikte çeşitleri de bulunmaktadır. Firmamız tüm akustik perde  çeşitlerinde Trivera-Cs özellikli Akustik Perde özelliğini kullanmaktadır. IVR iplik sayesinde   dakika ya kadar alev geciktirici özelliğine sahip olabilmektedir. Ayrıca projelerinize uygun kumaş dokuması da gerçekleştirilebilmektedir.

Sonradan alev almaz özelliği aprelenerek yapıldığından bir kaç yıkama sonrası alev almazlık özelliği kaybolur.  Trivera CS özelliğinde iplik dokuma sırasında bu özellik verildiğinden yıkamadan etkilenmez. Alev almazlık konusunda en güvenli yöntemdir.

Akustik perdelere sonradan ilave edilebilen Su iticiliği özelliği sayesinde dış mekan akustiğini sağlamak için güvenle kullanılabilmektedir.

Akustik Perde Yıkanır mı?

Tekstil  özellikli tüm Akustik Perdeler yıkanabilir. Ağır Perdeler oldukları için  Kuru temizleme  tavsiye edilir. Yüksek kapasiteli makinalarınız mevcut ise 20 derecede 400 devir sıktırma ile yıkama yapabilirsiniz.

Akustik Perde yıkma hizmeti için  perdekurutemizleme.net sitemizden talep oluşturabilirsiniz.

Akustik Stor Perdeler kirlenme yapmaz.

Akustik Düette Perdeler  30 derece suda yıkanabilir.

Akustik Ahşap Perdeler doğal ağaçtan yapıldıklarından nemli ortamlarda kullanılmamalı yıkama yapılmamalıdır.

Akustik Perde kullanılan alanlar

Ses yutan perde
Yalıtımlı perde
Açık hava ses perdesi
Ses ve ışık geçirmeyen perde
Akustik ev perdesi
Ses emici perde Ses yutan perde
Sinema salonu akustiği sağlayan perde
Konser salonu akustiği sağlayan perde
Cafe akustiği sağlayan perde
Bar akustiği sağlayan perde
Ses perdesi

 

Ses absorbe eden perde
Gürültü önleyen perde
Ses kesen perde
Akustik Sinema perdesi
Ses yalıtımlı İzolasyon Perdeleri
Endüstriyel Ses Perdesi

Akustik Perde Projesinde çalışma yöntemimiz?

Akustik sorunlarınıza çözüm çeşitlerimiz ile Karmina Perde olarak , Mevcut uygulama projesinde akustik ölçüm ve raporlama yapılmamış ise akustik ölçüm ve raporlama kalemini mutlaka tekliflerimize eklemeye çalışırız. Akustik ölçüm ve raporlama sayesinde, gerek proje gerek uygulama işlerinin nitelik ve niceliklerini sonuç rapor olarak en uygun uygulama, En düşük maliyetlerle belirlenmesi sağlanarak işverene sunulmaya çalışılmaktadır.

Akustik konforun kulaktan dolma bilgilerle gelişigüzel sağlanamayacağını, kaliteye ulaşılamayacağını bilerek, sektörü bu noktada bilinçlendirmek için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışmaktayız.

Çalışmalarını resmi ve özel sektöre sunan KARMİNA PERDE projeden montaj aşamasına kadar, planlama ve sürekli sistem desteği ile tüm yeteneklerini müşterilerine anahtar teslim sunmaktadır.

Karmina Perde Ailesi sizlerle deneyim ve birikimini paylaşarak çözüm ortağınız olmaktan mutluluk duyacaktır.

Teklif Almak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Diğer